Jakie są najgorsze scenariusze dla Twojego wydarzenia z cateringiem?

Czy kiedykolwiek miałeś sen, że spóźniłeś się na ważne spotkanie lub byłeś zupełnie nieprzygotowany do ważnego testu? Jeśli jesteś jak większość ludzi, odpowiedź jest prawdopodobnie tak. To powszechna i naturalna rzecz mieć sny, w których zapomniałeś o czymś lub przeoczyłeś jakiś ważny szczegół, a teraz kombinujesz jak naprawić sytuację.

Kiedy jesteś odpowiedzialny za organizację imprezy cateringowej, możesz znaleźć się mając marzenia (lub po prostu myśląc o możliwości), że wielki dzień nadejdzie i coś pójdzie strasznie źle.

1. Za mało jedzenia

Jest to prawdopodobnie największy strach, jaki ludzie mają, jeśli chodzi o zatrudnianie firmy cateringowej - zwłaszcza jeśli chodzi o ważne wydarzenie, takie jak wesele. Możliwość, że twoi goście będą ustawiać się w kolejce po jedzenie, a caterer zabraknie ważnych elementów, nie jest przyjemna do myślenia. Pozostawiłoby to bardzo złe wrażenie o tobie i twoim wydarzeniu, a być może będziesz musiał zamówić kilka pizz, aby zapobiec sytuacji, w której ludzie będą musieli odejść i znaleźć jedzenie gdzie indziej.

2. Jakość jest niska

Innym wielkim strachem jest to, że jakość jedzenia naprawdę nie będzie dobra. Będziesz chodzić przez imprezę i zauważyć, że ludzie są popychając jedzenie wokół ich talerze, lub zostawili duże ilości żywności niezjedzone. Biorąc pod uwagę cały czas, który włożyłeś w uzyskanie tego wydarzenia w prawo, to straszne, aby myśleć, że produkt końcowy nie będzie bardzo przyjemny dla swoich gości.

3. Ludzie chorują

To rzadko zdarza się w profesjonalnym cateringu, ale sama perspektywa jest wystarczająca, aby obudzić ludzi w zimnym pocie. Nic nie może naprawdę zrujnować ważną imprezę lub wydarzenie, jak problem z zatruciem pokarmowym, w którym wiele osób zachorowało po spożyciu catered żywności. Jest to naprawdę jeden z najgorszych scenariuszy wyobrażalnych, ponieważ ma potencjał, aby całkowicie zrujnować swoje wydarzenie.

4. Dodatkowe opłaty

Czy kiedykolwiek martwiłeś się o to, że zostaniesz uderzony rachunkiem z zaskoczenia na końcu swojej imprezy z cateringiem? Zdarza się to znacznie częściej niż powinno. Istnieje tak wiele renomowanych i godnych zaufania firm cateringowych tam, którzy są uczciwi i up front o opłatach, które pobierają. Ale są też tacy, którzy wykorzystują to jak tylko mogą, i uderzają w klientów niespodziewanymi wydatkami po zakończeniu imprezy. Nagle budżet, który starannie ułożyłeś, będzie musiał się całkowicie zmienić, aby pokryć te dodatkowe wydatki.

Unikanie najgorszych scenariuszy

To proste: Jeśli chcesz uniknąć tych (i innych) najgorszych scenariuszy i mieć naprawdę udaną imprezę bez niechcianych niespodzianek, musisz znaleźć renomowaną firmę cateringową, która jest tak samo zainwestowana w sukces twojej imprezy jak ty. Sukces imprezy nie oznacza tylko, że jedzenie i obsługa są na miejscu - oznacza to również, że proces budżetowania, planowania, przygotowania i płacenia za usługę jest równie pozytywny. To może zająć trochę czasu, aby znaleźć caterer, który będzie sterować cię jasne od wszystkich tych niepożądanych scenariuszy, ale spokój umysłu będzie zdecydowanie warto!

Autor