Nie każda firma cateringowa jest taka sama - oto największe różnice

Czy organizowałeś kiedyś imprezę cateringową? Może było to wesele, przyjęcie urodzinowe, dom otwarty dla absolwentów. Może była to impreza firmowa dla odwiedzających współpracowników. Niezależnie od tego, co się stało, prawdopodobnie odczuwałeś stres podczas tego procesu. Uczucie stresu i niepokoju jest bardzo częstą reakcją, gdy bierzemy na siebie odpowiedzialność za wynajęcie i współpracę z firmą cateringową - zwłaszcza, gdy wydarzenie ma charakter osobisty. Zwłaszcza, gdy jest to dla Ciebie bardzo ważne, aby firma cateringowa wykonała dobrą robotę.

Jeśli znalazłeś firmę cateringową, która przekroczyła Twoje oczekiwania w przeszłości - i jesteś w 100% pewien, że ta firma dostarczy je ponownie - Twój poziom stresu może być bardzo niski. To zawsze duża zaleta, gdy masz "go-to" caterer, który zdobył twoje zaufanie. Ale kiedy po raz pierwszy pracujesz z nową firmą cateringową, wiedza o tym, czego się spodziewać może być naprawdę stresująca.

Wszystko sprowadza się do tego, że nie każda firma cateringowa jest taka sama. Każda firma wnosi do stołu inny poziom doświadczenia, profesjonalizmu i zaangażowania (dosłownie, jak i w przenośni). Mają różne praktyki zatrudniania, różne protokoły i różne standardy usług.

Jak zrozumieć te wszystkie zmienne? Skąd wiesz, komu powierzyć organizację ważnego dla Ciebie wydarzenia? W końcu jest to specjalna okazja. Chcesz, aby Twoi goście dobrze się bawili i cieszyli się z obsługi cateringowej. Chcesz, aby zapamiętali Twoją imprezę ze wszystkich właściwych powodów.

Trudno jest określić, co tak naprawdę odróżnia jedną firmę cateringową od drugiej. W grę wchodzą wszystkie wymienione wcześniej czynniki - doświadczenie, profesjonalizm, sprzęt i poszczególni pracownicy.

To, co naprawdę odróżnia najlepsze firmy cateringowe od reszty stawki, to jednak kombinacja tych rzeczy. Jest to inaczej znane jako "reputacja".

Reputacja firmy cateringowej jest trudna do utrzymania, z tego prostego powodu, że sami klienci czują dużą presję, aby umieścić na dobrej imprezie. Firmy cateringowe odczuwają zatem dużą presję, aby się wykazać - i tylko te, które osiągają szczyt swoich możliwości, będą zdobywać stałe pochwały od wymagających klientów.

Jak sprawdzić reputację firmy cateringowej? Oczywiście ważne są strony z recenzjami społecznymi, takie jak Yelp i Google. Kiedy patrzysz na te recenzje, co widzisz? Czy ludzie byli "oszołomieni" poziomem usług i profesjonalizmu na wyświetlaczu? Czy ich oczekiwania zostały przekroczone pod względem jakości? Czy też firma ta rutynowo pozostawia klientów niezadowolonych, sfrustrowanych i pragnących cofnąć czas i zatrudnić inną firmę?

Jak firma cateringowa radzi sobie z reklamacjami to kolejna kluczowa kwestia. Wszyscy wiemy, że rzeczy mogą pójść źle, a zaplanowane wydarzenia mogą być czasami nieprzewidywalne. Kiedy skargi się zdarzają, renomowane firmy cateringowe zareagują publicznie i naprawią sytuację. Na ogół nie będą się bronić, ani próbować zrzucać winy na klienta. Zamiast tego będą szukać rozwiązań.

Sprawdzenie reputacji firmy cateringowej jest najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby zapewnić sukces planowanej imprezy - wybierz więc mądrze i powodzenia!

Autor
Komentarze (0)
Zostaw komentarz