Sneha schudła 6,2 kg w 2 miesiące

Nazwa: Sneha Sandesh Kamaknoor

Wiek: 29 lat

Zdiagnozowana z PCOD i granicznymi zaburzeniami tarczycy, Sneha straciła 6,2 kg w ciągu 2 miesięcy i nie przyjmuje już leków na tarczycę.

Gulbarga-based homemaker Sneha Sandesh Kamaknoor został zdiagnozowany z Poly Cystic Ovarian Disease (PCOD) i granicznym zaburzeniem tarczycy we wrześniu 2015 roku. Po tym wydarzeniu nastąpiły dwa poronienia w szybkim czasie.

Lekarze doradzili jej, aby schudła i przyjęła zdrowy styl życia. Dołączyła do HealthifyMe w grudniu 2015 r. i straciła 6,2 kg, przechodząc z 79 kg do 72,8 kg w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Jej poziom tarczycy wrócił do normy i na razie odstawiła leki na tarczycę.

Dowiedziała się o HealthifyMe od przyjaciółki

PCOD to powszechny problem zdrowotny wśród kobiet, wynikający z braku równowagi hormonalnej. Objawy obejmują przyrost masy ciała, problemy z utratą wagi, przerzedzenie włosów, depresję i trudności z zajściem w ciążę. W wielu przypadkach obserwuje się małe torbiele w jajnikach - objaw, który nadaje tej chorobie jej nazwę.

Pacjentkom zaleca się zmianę stylu życia, w tym regularne ćwiczenia fizyczne, utratę wagi i przejście na zdrową dietę. Często jest to połączone z lekami, aby kontrolować objawy.

Sneha, która dowiedziała się o HealthifyMe od przyjaciółki, trafiła pod opiekę trenera fitness Meenakshi S.

Trzy 20-minutowe sesje ćwiczeń w ciągu dnia

Meenakshi opracowała reżim fitness oparty na połączeniu jogi, treningu siłowego i cardio.

"Sneha miała zdiagnozowaną PCOD i lekkie zaburzenia tarczycy, więc utrata wagi była trudna. Starała się również o poczęcie dziecka, co wykluczało intensywne treningi" - mówi.

Meenakshi podzieliła codzienny reżim ćwiczeń Snehy na trzy części po 20 minut każda. Poranki były zarezerwowane na jogę, popołudnia na ćwiczenia cardio i cross-trainer, a wieczory na ćwiczenia z ciężarem ciała.

"Ponadto, ponieważ mieszkała w Karnataka, była głównie ryżożerna. Doprowadziło to do niedoboru białka i błonnika. Poprosiliśmy ją więc o zwiększenie spożycia owoców, sałatek itp.".

"Głównym wyzwaniem w pracy z klientami z PCOD jest radzenie sobie z niskim poziomem energii i drastycznymi zmianami nastroju" - mówi Meenakshi. "Ponadto, ważne jest, aby przepisać ćwiczenia, które można łatwo wykonać, aby uniknąć zmęczenia i obrzęków. U takich osób istnieje tendencja do łatwego poddawania się, więc intensywność ćwiczeń musi być umiarkowana."

'Kiedyś byłem przygnębiony, ale już nie jestem'

Nowy styl życia zdziałał cuda dla Snehy.

"Kiedyś byłam przygnębiona, ale już nie. Posiadanie Meenakshi jako trenera naprawdę pomogło" - mówi.

Kiedyś regularnie opuszczała śniadanie, ale teraz upewnia się, że je regularne i pożywne posiłki. Jej dzień zaczyna się o 7 rano od spaceru i jogi, a następnie o 8.30 jada śniadanie. Poranna przekąska o 10.00 składa się z owoców lub soku. Obiad o 12.30 zawiera roti i warzywa.

Podwieczorek o 15.00 składa się z prażonych gramów i zielonej herbaty, po czym następuje lekki trening i wieczorna przekąska, którą zazwyczaj stanowią owoce lub sałatki. Dzień kończy kolacją około 21:00 i kolejną krótką rundą ćwiczeń.

Utrata wagi, tak, ale odstawiła też leki na tarczycę

Następnym celem jest utrata kolejnych 4 kg, zanim Sneha ponownie rozpocznie proces poczęcia.

"Tym razem lekarze są dość pozytywnie nastawieni" - mówi Meenakshi o swojej podopiecznej.

Poziom tarczycy Snehy wrócił do normy, a jej lekarz poprosił ją, aby na razie odstawiła leki.

Czy poleciłaby HealthifyMe swoim przyjaciołom?

"Jasne, w 100%", mówi. "Kiedyś byłam przygnębiona, a mój umysł wypełniały głupie myśli. Wszystko to zniknęło. Jestem teraz dużo silniejsza psychicznie i fizycznie" - dodaje.

Zastrzeżenie: Sneha zapanowała nad swoją tarczycą dzięki HealthifyMe. Wyniki mogą się różnić w zależności od osoby, więc pozwól naszym trenerom określić, co działa dla Ciebie. Zapisz się, aby uzyskać najlepsze diety i wybory treningowe dla Twojego fitnessu lub wykresu diety .

Tagi: najlepsza dieta wykres tipsexercisefitnesszdrowa dietaSneha stracił 6,2 kgs utrata masy ciała utrata masy ciała planoga

Autor