Jak działa odchudzanie

Niestety oznacza to, że utrata wagi stała się wielomiliardowym przemyśle. Po rozpoczęciu wyszukiwania "jak schudnąć" natkniesz się na niezliczone diety, diet pills, diet shakes ... lista naprawdę nie ma końca. Fad diety są szalejące, od zupy kapuścianej diety do diety keto, a informacje są sprzeczne i mylące.

Co to jest Fad Dieta?

Fad dieta jest plan diety, który eliminuje 1 lub więcej grup żywności. Mają one tendencję do ścisłych zasad i obiecują szybką utratę wagi.

Co nie kochać o szybkiej utraty wagi?

To jest kuszące. Jeśli pójdziesz na ścisłej diety na kilka tygodni i stracić ogromną ilość wagi można myśleć, woohoo; misja zakończona!

Cóż, nie do końca. Coś, co zawsze mówię moim klientom jest to, że jeśli dieta naprawdę działa, to każdy by to zrobił i nie mielibyśmy epidemii otyłości. Fad diety mogą mieć katastrofalne skutki dla ogólnego stanu zdrowia i w wielu przypadkach mogą prowadzić do większego przyrostu masy ciała w dłuższej perspektywie.

Tak więc, następnym razem, że jesteś kuszony, aby rozpocząć fad diety tylko pamiętać, że 90 +% tych diet nie. Nie zainwestowałbyś swoich pieniędzy w biznes z tak wysokim ryzykiem niepowodzenia, więc dlaczego miałbyś przyjmować to nielogiczne podejście z Twoim najważniejszym aktywem: zdrowiem?

Co się dzieje, gdy przechodzisz na ścisłą dietę?

Zasadniczo, bez względu na to, jaką dietę stosujesz, wszystkie one działają na tej samej zasadzie: zmniejsz ilość przyjmowanych kalorii lub energii.

Aby funkcjonować, twoje ciało potrzebuje energii. Dokładnie tak, jak samochód potrzebuje paliwa, aby funkcjonować, energia jest wymagana, aby twój mózg funkcjonował, twoje płuca oddychały, serce pompowało krew, układ trawienny funkcjonował, aby wymienić tylko kilka z tysięcy funkcji organizmu, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Jeśli twoje ciało nie otrzymuje energii, której potrzebuje do tych procesów z jedzenia lub picia, wtedy pobiera energię z zapasów tłuszczu. W ten sposób dochodzi do "utraty wagi" lub "utraty tłuszczu".

Dla większości ludzi utrata 1-2 funtów (0,5-1 kg) tłuszczu tygodniowo jest ogromnym osiągnięciem, ponieważ oznacza to, że udało Ci się zmniejszyć spożycie kalorii o 3500-7000 kalorii tygodniowo.

Osiągnięcie tego deficytu poprzez zdrowe wybory żywieniowe i ćwiczenia jest zalecane, aby organizm otrzymywał składniki odżywcze, których potrzebuje, aby pozostać zdrowym. Ponadto, skupiając się na zdrowym odżywianiu i ćwiczeniach, będziesz przyjmować zdrowsze relacje z żywnością i zmieniać swoje nawyki, które prowadzą do utraty wagi w pierwszej kolejności.

Więc, gdzie leży problem?

Niestety utrata wagi w tempie 1-2 funtów na tydzień brzmi powoli, zwłaszcza gdy istnieją inne diety obiecujące 10 + funtów utraty wagi w 1 tydzień. Ogólnie rzecz biorąc, gdy ktoś zdecydował, że chcą schudnąć, są one zazwyczaj w ramce umysłu, gdzie nie są zadowoleni z ich ciała i pomysł odprysku na tłuszczu powoli nie jest zbyt atrakcyjne, a więc fad dieta wygrywa nad zdrowym zrównoważonego podejścia raz po raz.

5 powodów, że szybka utrata wagi nie jest odpowiedzią

  1. Szybka utrata wagi może spowodować utratę mięśni.

Jeśli nie uda Ci się dostarczyć organizmowi wystarczającej ilości białka za pośrednictwem żywności lub napojów, twoje ciało będzie zmuszone do rozbicia masy mięśniowej w celu uzyskania aminokwasów (bloki konstrukcyjne), które są potrzebne do tworzenia białek. To nie jest dobra wiadomość, ponieważ mięśnie są tym, co nadaje nam kształt i utrzymuje nas silnymi przez całe życie. Podczas próby redukcji wagi, utrata mięśni nie powinna być głównym celem, ponieważ jest to korzystna waga. Zamiast tego skup się na utracie tkanki tłuszczowej, która jest zasadniczo przechowywaną energią.

2. Czy straciłeś tłuszcz czy cukier zapasowy?

Kiedy wyciąć kalorii do skrajnie niskiej, lub gdy wyciąć węglowodanów z diety, organizm będzie najpierw wykorzystać cukier we krwi, a następnie zwróci się do przechowywanych cukru w mięśniach i komórkach wątroby (zwanych glikogenu) dla źródła energii.

Kiedy wejdziesz na wagę, może ci się wydawać, że straciłeś kilogramy tłuszczu, podczas gdy w rzeczywistości po prostu zużyłeś zapasy energii swojego organizmu. Problem w tym, że gdy tylko zaczniesz spożywać chleb, makaron, ryż, owoce, pączki lub pizzę, twoje ciało zastąpi cukier we krwi lub zapasy glikogenu, a to może być błędnie interpretowane jako przyrost masy ciała i demotywować wiele osób.

3. Czy odwodniłeś swój organizm?

Kiedy tracisz glikogen z wątroby i komórek mięśniowych, tracisz również dołączone cząsteczki wody. To zasadniczo odwadnia organizm. Wiemy, że nasze ciała składają się w 60-70% z wody i nawet łagodne odwodnienie może wpływać na to, jak funkcjonujemy, wraz z negatywnym wpływem na nastrój i poziom energii.

Utrata wagi wody nie jest zdrowym celem, jeśli chodzi o poprawę składu ciała. Ponownie, należy skupić się na utracie tłuszczu i dążenie do ubrania, aby dopasować luźniejsze.

4. Dieta może prowadzić do większego przyrostu wagi.

Badania pokazują, że po rozpoczęciu diety można wpaść w pułapkę cyklu dietetycznego. Oznacza to, że tracisz kontakt z jedzeniem dla zdrowia i możesz wpaść w cykl objadania się i ograniczania, co może ostatecznie doprowadzić do większego przyrostu wagi w dłuższej perspektywie. Często ludzie kończą na wadze wyższej niż ta, którą zaczęli przed laty.

Dieta może prowadzić do przekonania, że istnieją dobre i złe żywności dla utraty wagi i że ekstremalne działania są potrzebne, aby być zdrowe. To nie może być dalsze od prawdy.

5. Dieta nie dostaje się do głównej przyczyny swojego wzrostu wagi.

Koncentrując się na diecie dla utraty wagi jest jak umieszczenie plastra na zakażonej, krwawej rany. Jeśli nie zdezynfekujesz rany, to nigdy nie może się zagoić.

Jeśli ostatnio przytyłeś, ważne jest, aby zidentyfikować, jakie nawyki, myśli i zachowania doprowadziły do tego przyrostu wagi. Stamtąd można wprowadzić rozwiązania w celu długoterminowej zmiany nawyków. Diety są szybkim rozwiązaniem i nie są realistycznym sposobem odżywiania się na dłuższą metę. Dlatego większość ludzi, którzy osiągają swój cel wagi poprzez diety zazwyczaj odzyskać wagę, jak nie uporali się z powodem, dlaczego zdobyli wagi w pierwszej kolejności i wszyscy wiemy, że stare nawyki umierają ciężko.

Tak więc, podsumowując

Ekstremalna dieta może spowodować utratę zdrowej masy mięśniowej, zmagazynowanej energii i wody. Są to niezbędne składniki, których twoje ciało potrzebuje, aby być zdrowe. Tak więc, gdy krok na skali i widzisz funtów / kg wagi zejść, to niekoniecznie tłuszczu w organizmie, który jest celem dla każdego, kto chce schudnąć.

Porzuć diety raz na zawsze. Tak kuszące, jak może się wydawać, te diety są nierealistyczne i są zaprojektowane tak, aby zawieść - co oznacza, że będziesz klientem przemysłu dietetycznego przez całe życie. Nie skupiaj się na jedzeniu i skup się na swoich nawykach. Co w ogóle spowodowało przyrost wagi?

Dla większości ludzi brak czasu, stres, brak wiedzy itp. mogą być częstymi przyczynami. Skup się na zdrowym odżywianiu, ruszaj się regularnie i bądź konsekwentny. Potrzeba 7 dni zanim organizm sięgnie po energię z tłuszczu, więc nie spodziewaj się zmian po 2-3 dniach. Jeśli waga Cię demotywuje, dobrym pomysłem może być skupienie się na tym, jak pasują Twoje ubrania. Znajdź sobie ciasno dopasowaną parę dżinsów lub top i jak zaczną się robić luźniejsze, to utrzyma Cię w motywacji.

Trwała, zdrowa utrata wagi jest możliwa. Czasami trzeba po prostu zagłuszyć przemysł odchudzania i wybrać drogę mniej uczęszczaną. Kilka miesięcy zmiany nawyków może zobaczyć, jak osiągasz swój cel, jak również zdobywając umiejętności i wiedzę potrzebną do utrzymania wagi off na dobre.

Zdrowszy, bardziej energiczny ty czeka po drugiej stronie, więc zacznij już dziś. I pamiętaj: powoli i spokojnie naprawdę wygrywa się wyścig.

Autor