3 wielkie mity na temat cateringu korporacyjnego

Twoja firma organizuje przyjęcie, imprezę, konferencję - i potrzebuje profesjonalnych usług cateringowych. Poprosili Cię o zajęcie się planowaniem i znalezienie odpowiedniej firmy cateringowej na to wydarzenie. Miejmy nadzieję, że dali ci kilka szczegółowych informacji na temat tego, jakiego rodzaju jedzenie i napoje powinny być oczekiwane - ale nawet jeśli masz szczegółowy program, może to być nieco nerwowe, aby wyjść i wybrać firmę, która faktycznie będzie obsługiwać imprezę. Co jeśli podejmiesz złą decyzję? Co jeśli impreza nie pójdzie zgodnie z planem? Są to naturalne pytania, które należy zadać, ponieważ mogą one odzwierciedlać bezpośrednio na ciebie.

Aby pomóc ludziom lepiej zrozumieć, co wchodzi w udaną imprezę firmową, oto trzy wielkie mity o cateringu firmowym.

1. Nie ma znaczenia, którą firmę wybierzesz

Pomysł, że jedna profesjonalna firma cateringowa jest taka sama jak inna, doprowadził do wielu firmowych katastrof cateringowych. Kiedy stawka jest wysoka i istnieje duża presja, aby umieścić na dobre wydarzenie, byłoby miło po prostu wybrać pierwszą firmę cateringową, która pojawia się w Google, dać im zadzwonić i zacząć planować swoje wydarzenie. Tam rzeczywistość jest, że jakość różni się znacznie.

2. Zasady są inne

Imprezy firmowe z cateringiem nie są oczywiście jedynymi wydarzeniami, na których presja jest wysoka. W rzeczywistości, niektórzy mogą twierdzić, że standardy dla cateringu korporacyjnego są niższe niż standardy dla wydarzeń o dużym znaczeniu osobistym, takich jak przyjęcia weselne. Inni twierdzą, że standardy dla cateringu korporacyjnego są zdecydowanie wyższe, ponieważ prestiż kariery może być na linii. Prawda jest taka, że oba te argumenty są błędne.

3. Firma cateringowa powinna zająć się całym planowaniem

Odnosi się to do pierwszego problemu, w którym zajęci profesjonaliści mają nadzieję, że firma cateringowa po prostu zajmie się szczegółami. Oczywiście, powinieneś oczekiwać, że firma cateringowa zajmie się szczegółami - ale jeśli nie mają silnego uchwycenia tego, o co chodzi w wydarzeniu, kto tam będzie i jakie są oczekiwania, będzie większa szansa na nieporozumienia. Dlatego tak ważne jest, aby od samego początku dokładnie zaplanować współpracę z firmą cateringową i przekazać jej wszelkie istotne szczegóły. Kiedy menu jest już ustalone i wszystkie istotne informacje zostały przekazane, powinieneś być w stanie całkowicie polegać na swojej firmie cateringowej, która przejmie stery.

Znalezienie odpowiedniej firmy cateringowej

Nie trzeba mówić, że catering korporacyjny to gra o wysoką stawkę, a Ty koniecznie chcesz, aby impreza zakończyła się sukcesem. Powinieneś być w stanie polegać na wykwalifikowanej, doświadczonej firmie cateringowej w swojej okolicy - firmie z konkretnym doświadczeniem w organizacji imprez firmowych.

Prawdopodobnie pracujesz również z bardzo specyficznym budżetem, więc ważne jest, aby znaleźć kogoś, kto może pracować w ramach budżetu, aby dostarczyć wynik, który nie tylko spełni oczekiwania, ale przekroczy je. Organizacja imprezy firmowej może nie być najłatwiejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobisz, ale na pewno będzie satysfakcjonująca, gdy impreza okaże się jeszcze lepsza niż się spodziewałeś!

Autor