Historia fenomenalnej transformacji Ushy Kommineni

Wiek: 32 lata

Waga wtedy: 62 kg

Waga teraz: 51,5 kg

Schudła 10,5 kg w ciągu zaledwie trzech miesięcy

Był taki czas, kiedy Usha Kommineni nie zastanawiała się dwa razy nad tym, czy zjeść pizzę z serem, warzywny manchurian, samosę, bhajji... to były jej ulubione wieczorne przekąski. "Och, jak ja kochałam moją codzienną dawkę śmieciowego jedzenia", mówi ze śmiechem 32-letnia matka dwójki dzieci.

Pomimo swoich niezdrowych nawyków żywieniowych, Usha zdołała uniknąć problemów z wagą przed ślubem. "Nie powiedziałabym, że byłam w doskonałej formie, ale ważyłam mniej i wydawałam się bardziej sprawna", twierdzi mieszkanka Hyderabadu, która mierzy 4 stopy i 9 cali. Cztery lata temu, kiedy była w ciąży z bliźniakami, Usha zaczęła przybierać na wadze. Jej dieta w tym czasie zawierała "dużo ghee, tłustego jedzenia, mleka i bardzo mało warzyw", wspomina.

Po urodzeniu synów waga Ushy osiągnęła 62 kg. Zarządzanie bliźniakami może być wyzwaniem w każdych okolicznościach, a Usha była cały czas zmęczona i osłabiona. "Czułam się taka ciężka" - wspomina. "Coraz trudniej było mi znaleźć wytrwałość, by gotować lub zarządzać dziećmi". Zaczęła korzystać z bieżni i roweru treningowego w swojej siłowni w budynku, ale nie widziała żadnych rezultatów. Patrząc wstecz, myśli, że to dlatego, że nie wprowadziła żadnych zmian w swojej diecie. "Teraz wiem, że trzeba się zdrowo odżywiać i ćwiczyć, aby schudnąć. Wcześniej nie byłam świadoma, że trzeba robić jedno i drugie razem!".

'Kiedy zapisałem się do HealthifyMe, miałem zerową wiedzę na temat zdrowego odżywiania lub ćwiczeń'

Jej bliźniaki skończyły cztery lata, kiedy Usha spotkała się z przyjacielem. "Widziałam moją przyjaciółkę po długim czasie i byłam zdumiona tym, jak sprawna stała się" - wspomina Usha. Jej przyjaciółka korzystała z HealthifyMe, aby uzyskać formę, i zachęciła Ushę, aby również się zapisała. "Powiedziała: 'Akka poczujesz się bardzo zmotywowana do utraty wagi, gdy pobierzesz aplikację, ponieważ jest tam wielu ludzi, którzy cię wspierają'", mówi Usha. "Poprosiłam ją o podzielenie się ze mną kilkoma wskazówkami, ale szybko zdałam sobie sprawę, że nie da się schudnąć, korzystając z informacji z drugiej ręki".

Usha przyznaje, że w tamtym czasie miała zerową wiedzę na temat zdrowych nawyków. "Nie wiedziałam nic o liczeniu kalorii ani o tym, że jedzenie, które gotowałam w domu - smażone, obciążone ghee i nerkowcami lub słodyczami - było dla mnie złe" - mówi.

W kwietniu 2016 r. pobrała aplikację HealthifyMe i skontaktowała się z ekspertami - Alpa Momaya i Meenakshi Subramanian. Główny dietetyk HealthifyMe, Alpa, przejrzał codzienną dietę Ushy i zalecił kontrolę porcji oraz zmiany w menu, które sprawiły, że cała rodzina zaczęła jeść zdrowiej. "Zwykle jedliśmy śniadanie w formie idli-dosa-vada, ale Alpa poprosił mnie, żebym zamiast tego jadła besan chila lub upma z dużą ilością warzyw. Kiedy jedliśmy dosa, jedliśmy je z orzeszkami ziemnymi zamiast kokosowego chutneya" - wspomina Usha. Rezygnacja z cukru, ghee, masła i sera, zamiana białego ryżu na brązowy, kawy-chai na zieloną herbatę, sałatki przed głównymi posiłkami i zdrowe przekąski, takie jak kiełki, jajka i ryż ptysiowy z warzywami, to tylko niektóre z innych sugestii Alpy.

Wskazanie przez eksperta właściwych pokarmów pomogło Usha przezwyciężyć uzależnienie od śmieciowego jedzenia. "Teraz, gdy chcę coś przekąsić, myślę tylko o zdrowych opcjach" - mówi, dodając, że jej chłopcy również lubią przekąski w postaci orzeszków ziemnych i paluszków marchewkowych.

'Byłem bardzo zmotywowany przez grupowe treningi i wyzwania dietetyczne, które zaplanowali eksperci'.

Trenerka fitness Meenakshi mówi, że ponieważ od porodu Ushy minęły cztery lata, trudno było jej wejść w rutynę, aby zrzucić ciążową wagę. Usha, jednak, była pilna i nigdy nie wymyśliła wymówek, aby porzucić swoje treningi. "Zaplanowała swój dzień wokół dzieci, prac domowych i ćwiczeń" - wspomina Meenakshi.

Usha była szczególnie zmotywowana przez "wyzwania", które eksperci HealthifyMe planowali dla swojej grupy klientów. "Niezależnie od tego, czy było to wyzwanie dotyczące liczenia kroków, ćwiczeń lub diety - gdzie prosimy klientów o osiągnięcie określonych celów lub skupienie się na określonych treningach / grupach żywności i podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami - Usha była najbardziej entuzjastycznie nastawiona do udziału" - mówi Meenakshi, której dostosowany plan treningowy dla Ushy obejmował wzmocnienie rdzenia, lekkie ćwiczenia górnych i dolnych partii ciała oraz ćwiczenia wagi ciała wraz z cardio.

Alpa i Meena były dla mnie idealną parą trenerów".

Straciwszy 10,5 kg w ciągu zaledwie trzech miesięcy, jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że Usha osiągnęła to, pozostając w wiosce swoich przodków. Ponieważ nie było możliwe chodzenie po wiejskich drogach, pokonywałam 8-10 km kroków, spacerując po tarasie każdego ranka między 5 a 8 rano" - mówi, przypisując swoim trenerom zasługę za umożliwienie jej osiągnięcia wagi docelowej, gdy mieszkała w głębi kraju. Alpa i Meenakshi byli dla mnie idealną parą trenerów. Bez nich nie byłabym w stanie tego osiągnąć - mówi. W te rzadkie dni, kiedy ćwiczenia mnie męczyły, informowałam Meenakshi, a ona natychmiast polecała mi ćwiczenia rozciągające, które dawały mi natychmiastowy zastrzyk energii i motywację do dalszego działania. W ciągu tygodnia pomogła mi również uporać się z drobnym urazem kolana - mówi Usha. Nie pomijając szybkich, skutecznych i niezwykle pomocnych wskazówek udzielanych przez Alpa, mówi o swojej ulubionej radzie - piciu ciepłej wody z cytryną przed posiłkami.

Meenakshi mówi, że dyscyplina Ushy sprawiła, że jej podróż w kierunku utraty wagi przebiegła bezproblemowo. Jej imponująca utrata centymetrów jest jednym z głównych powodów, dla których wygląda dziś tak zgrabnie. "Ludzie wciąż mówią mi, jak pięknie wyglądam i chcą wiedzieć, jak schudłam", mówi Usha, której obecnym celem jest ujędrnienie brzucha, nóg i ramion. Jest bardziej niż zadowolona ze swojej transformacji i poleca HealthifyMe każdemu! "Najlepszą rzeczą w aplikacji jest to, że można schudnąć bez wychodzenia z domu" podsumowuje.

Pod wrażeniem transformacji Usha? Ty też możesz zyskać formę dzięki HealthifyMe.

Zastrzeżenie: Wyniki mogą się różnić w zależności od Ciebie. Pozwól nam pomóc określić najlepsze podejście dla Ciebie, aby osiągnąć swój cel.

Zdobądź kondycję z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: indywidualny plan odchudzaniaandietgroup workoutUsha Kommineni utrata wagiWeightloss

Autor