5 powodów, dla których musisz na nowo postanowić, że będziesz sprawny i zdrowy

Długie dojazdy do pracy, stres związany z pracą, siedzący tryb życia i niezdrowe nawyki żywieniowe sprawiają, że współczesny styl życia zbiera żniwo zarówno na zdrowiu psychicznym, jak i fizycznym ludzi. Otyłość jest coraz większym problemem i szacuje się, że choroby układu krążenia będą przyczyną ponad 40 procent zgonów w Indiach do 2020 roku, czyniąc ten kraj światową stolicą chorób serca.

Jest to jeden z powodów, dla których fitness jest dziś ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dbanie o kondycję fizyczną zapobiega pojawieniu się wielu chorób związanych ze stylem życia, które stają się coraz bardziej powszechne w dzisiejszych czasach. Fitness sprawia, że ludzie są szczęśliwsi, bardziej produktywni i lepiej radzą sobie ze stresem, co okazuje się być skuteczną odpowiedzią na presję współczesnego życia. Jednak pomimo tego, że wiemy o tym wszystkim, wielu z nas wypada z fitnessowego wagonu.

Wierzę, że bycie fit w tych czasach i wieku jest bardziej koniecznością niż opcją. Oto moje 5 najważniejszych powodów, dla których musisz zrobić swoje postanowienia #NOFAIL:

    Utrzymuje choroby przewlekłe na dystans

Fitness zapobiega wielu przewlekłym chorobom, takim jak choroby układu krążenia, cukrzyca i rak. Może również pomóc kontrolować intensywność ataków astmy, podczas gdy łagodne ćwiczenia zapobiegają bólom pleców i zapaleniu stawów. W istocie, fitness poprawia ogólną jakość życia poprzez ochronę przed wyniszczającymi chorobami. Jest to istotna korzyść w czasach rosnących kosztów opieki zdrowotnej.

    Zwiększa wydajność

Punktem fitness jest nie tylko to, jak wyglądasz, ale także jak się czujesz. Poza takimi rzeczami jak odchudzanie czy przybieranie na wadze, prawdziwym celem fitnessu jest wspieranie się w codziennych czynnościach. Sprawność fizyczna sprawi, że nie zabraknie Ci energii podczas wykonywania codziennych czynności, a każde zadanie będziesz wykonywać z takim samym skupieniem i koncentracją jak poprzednie.

    Fitness poprawia nastrój

Zauważyłeś kiedyś, że po intensywnym treningu życie wydaje się lepsze? To dlatego, że ćwiczenia fizyczne wyzwalają w Twoim organizmie substancje chemiczne zwane endorfinami. Udowodniono, że treningi zmniejszają uczucie niepokoju i depresji oraz poprawiają nastrój. Biorąc pod uwagę, że aż 36% Hindusów może być dotkniętych depresją w pewnym momencie swojego życia, ćwiczenia są świetnym sposobem na walkę z tym powszechnym zagrożeniem.

    Pomoc w walce ze stresem

Teorie różnią się co do tego, dlaczego fitness trzyma stres na dystans, ale związek między fitnessem a zarządzaniem stresem jest niezaprzeczalny. Badania sugerują, że ćwiczenia pomagają zmniejszyć zmęczenie i poprawiają koncentrację, co z kolei pomaga radzić sobie ze stresem. Fitness - a zwłaszcza joga - ma ogromny wpływ na oddychanie, co pomaga zmniejszyć niepokój i utrzymać umysł w spokoju i relaksie.

    Sprawia, że starość jest mniej bolesna

Starzenie się niesie ze sobą wiele problemów zdrowotnych, których osoby sprawne fizycznie unikają dzięki swojemu reżimowi fitness. Na przykład, ból pleców jest częstym problemem wśród osób starszych, któremu można zapobiec poprzez przyjęcie właściwej postawy - coś, w czym ćwiczenia mogą pomóc. Upadek z powodu słabych kości to kolejny problem wieku podeszłego, któremu można zapobiec poprzez regularne ćwiczenia.

Jak włączyć fitness do swojego codziennego życia

Jeśli chodzi o fitness, nie brakuje dobrych intencji, a wszyscy zgadzają się z potrzebą uzyskania dobrej kondycji. To jest wykonanie, które jest problemem, zazwyczaj z uzasadnionych powodów, takich jak ludzie są zbyt zajęci, aby dopasować ćwiczenia do ich codziennego harmonogramu lub są wyczerpani, aby uderzyć siłownię po dniu pracy.

Jednakże, nie jest to naprawdę trudne, aby włączyć fitness do swojego codziennego życia. Sztuką jest, aby zacząć od zmiany sposobu myślenia.

Ważne jest, aby zrozumieć korzyści płynące z utrzymywania dobrej kondycji. Gdy to się stanie, włączenie 40 minut do godziny ćwiczeń dziennie nie powinno być takie trudne.

Zawsze wierzyłam, że towarzystwo jest ważne - przebywanie wśród ludzi, którzy również są zainteresowani fitnessem, utrzyma Cię w motywacji. Utrzymuj swoje cele fitness proste i tworzyć realistyczne, krótkoterminowe cele. Trzymaj się tych fitnessowych postanowień, nawet jeśli musisz je powtórzyć.

Tagi: #LiveHealthydietfitnessfitness resolutionhealthy lifestylelife

Autor