7 wskazówek, jak schudnąć z tarczycą

Tarczyca, znajdująca się nad jabłkiem Adama, ma ogromny wpływ na funkcje organizmu. Ten gruczoł w kształcie motyla produkuje hormon tarczycy, który reguluje bicie serca, metabolizm i temperaturę ciała.

Niedoczynna lub nadczynna tarczyca może mieć wpływ na Twoje ciało. Niedoczynny gruczoł produkuje zbyt mało hormonu, co powoduje niedoczynność tarczycy; nadczynność produkuje go zbyt dużo, co prowadzi do nadczynności tarczycy. Badania wykazały, że kobiety są 10 razy bardziej narażone na problemy z tarczycą niż mężczyźni.

Co prowadzi do dysfunkcji tarczycy? Przyczyn może być wiele: genetyka, ciąża, stres, atak autoimmunologiczny, niedobory żywieniowe lub toksyny w środowisku.

Jak rozpoznać, że twoja tarczyca jest rozregulowana?

    Jesteś wyczerpanaCzujesz się przygnębiona, roztrzęsiona i niespokojnaZmienił się twój apetytSkóra jest suchaWłosy wypadająPrzybrałaś na wadzeZmienił się twój rytm miesiączkowaniaMałe zainteresowanie seksemNie możesz spać tak jak dawniejWypróżnienia są nieprzewidywalneCierpisz na bóle mięśniMasz wysokie ciśnienie krwi/cholesterol

Utrata wagi z tarczycą

Przyrost masy ciała wydaje się być dana z zaburzeniami tarczycy, zwłaszcza niedoczynności tarczycy. Spowolnienie metabolizmu przyczynia się do wagi, jak również. Jak sprawić, by nie przybywało Ci kilogramów? Utrata wagi przy każdej chorobie, czy to tarczycy, czy Hashimoto, nie jest łatwa. Ale da się to zrobić. Wypróbuj nasze najlepsze wskazówki, jak schudnąć z tarczycą:

1. Jedz małe i częste posiłki

Wiele mówi się o małych posiłkach rozłożonych w ciągu dnia. Działają one szczególnie dobrze u osób z niedoczynnością tarczycy, ponieważ zaburzenie to ma tendencję do spowalniania funkcji trawiennych. Mniejsze i częstsze posiłki ze zrównoważonymi makroskładnikami wspierają równowagę poziomu cukru we krwi.

2. Unikaj prostych węglowodanów i cukrów

Przejdź na dietę umiarkowaną do niskowęglowodanowej, która jest bogata w węglowodany złożone, takie jak warzywa skrobiowe i rośliny strączkowe, a unika cukrów prostych. Raport Harvard Medical School stwierdza, że spożywanie węglowodanów złożonych i unikanie węglowodanów prostych może pomóc zmniejszyć produkcję cytokin, małych białek, które mogą wpływać na stan zapalny w organizmie. To jest idealna dieta tarczycy dla utraty wagi.

3. Spożywaj wystarczającą ilość kalorii

Możesz martwić się o swoją wagę, ale nie jest mądre, aby drastycznie zmniejszyć zawartość kalorii. Eksperci podkreślają znaczenie jedzenia wystarczającej ilości kalorii, ponieważ zbyt mało kalorii może powodować reakcję stresową i prowadzić do spadku produkcji T3.

4. Zrównoważ swoje hormony

Upewnij się, że Twój system hormonalny wraca do normy, zapewniając organizmowi odpowiednie odżywianie. Dieta dla pacjentów z tarczycą powinna zawierać pokarmy, które równoważą hormony. Spróbuj żywności z dobrymi tłuszczami, ponieważ są one surowcem do produkcji hormonów. Pokarmy do wyboru obejmują ghee, masło, nasiona, olej kokosowy, quinoa i całe jaja.

5. Wybierz pokarmy przeciwzapalne

Niedoczynność tarczycy może prowadzić do bólów stawów, bóle i depresja, i przeciwzapalne pokarmy mogą pomóc złagodzić te poprzez łagodzenie układu odpornościowego. Umieść pomidory, tłuste ryby, zielone warzywa liściaste, orzechy, owoce i oliwę z oliwek na swojej liście zakupów i zobacz różnicę, jaką robią dla Twojego zdrowia.

6. Ćwiczenie stało się nawykiem

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia fizyczne mogą sprawić, że będziesz szczęśliwy i pomogą Ci pokonać stres. Regularne ćwiczenia wraz ze zdrową dietą to jedyny sposób, aby spalić kalorie i utrzymać swoje hormony szumiące. Ale upewnij się, że nigdy nie jesteś zmęczony, kiedy zaczynasz swój trening; jeśli jesteś, pomiń trening tego dnia.

7. Przyjmuj leki we właściwy sposób

Leki na tarczycę powinny być przyjmowane na pusty żołądek, z samego rana, popijając dużą ilością wody. Nigdy nie łącz go z innymi lekami i odczekaj co najmniej 30 minut zanim zrobisz sobie poranną kawę lub śniadanie. Staraj się również nie pomijać leków.

Tagi: schudnąć z tarczycą wskazówki, jak schudnąć z tarczycą utrata wagi

Autor