Jak nauczyć dzieci, by same robiły sobie zdrowe śniadanie

Dziękuję firmie Barbara's za sponsorowanie tego wpisu!

Kiedy mój młodszy syn był maluchem, każdego ranka wkraczał w drzwi naszej sypialni i głośno oznajmiał: "Chcę bwe-fisk".

Choć było to urocze, dzień, w którym każde z dzieci mogło wreszcie przynieść swój własny poranny posiłek, był powodem do świętowania. Poranki w tygodniu stały się odrobinę mniej gorączkowe. A w weekend w końcu mogłam spać po 6 rano.

Niezależność śniadaniowa to bardzo dobra rzecz.

Ale jeśli obawiasz się, że śniadanie Twoich dzieci będzie wyglądało bardziej jak spaghetti z piankami i ciasteczkami Buddy'ego Elfa niż jak zbilansowany posiłek, który im zaserwujesz, mogą potrzebować wskazówek.

Mój plik do druku może pomóc!

Wyznacza ona wzór zdrowego śniadania, dzięki czemu Twoje dzieci dostaną to, czego potrzebują - i nauczą się robić to samodzielnie.

Oto wzór na zdrowe śniadanie:

Pełne ziarna:

W porównaniu z rafinowanymi ziarnami (takimi jak biały chleb), pełne ziarna mają więcej składników odżywczych, takich jak białko i witaminy. Mają też więcej błonnika, składnika odżywczego, którego większość dzieci nie otrzymuje w wystarczającej ilości.

Przykłady: Płatki zbożowe z pełnego ziarna, (takie jak Barbara's), pełnoziarniste tosty, płatki owsiane, pełnoziarniste muffiny/naleśniki/wafle, quinoa lub inne kaszki zbożowe, resztki z obiadu, takie jak pełnoziarnisty makaron.

Pokarm bogaty w białko:

Białko sprawia, że śniadanie jest bardziej sycące i pomaga zapobiegać rosnącym brzuszkom podczas porannych zajęć.

Przykłady: Jajka, mleko, orzechy lub masło orzechowe, mięso, fasola, ser, tofu.

Owoce i/lub warzywa:

Są nawilżające i pełne witamin i minerałów, których dzieci potrzebują, takich jak potas, plus przeciwutleniacze zwalczające choroby dla długotrwałego zdrowia.

Przykłady: Świeże, mrożone lub suszone owoce lub warzywa, mała szklanka (4-6 uncji) 100-procentowego soku, zielenina liściasta w smoothie.

Oto kilka pomysłów na śniadanie z wykorzystaniem wszystkich trzech składników:

  • Miska pełnoziarnistych płatków zbożowych (np. Barbara's) + mleko + plasterki banana
  • Kawałek pełnoziarnistego tosta + masło orzechowe + plasterki truskawek
  • Płatki owsiane + mleko + migdały + suszone morele
  • Tortilla pełnoziarnista + jajka + ser + papryka/ cebula
  • Smoothie z mleka + jogurt + płatki owsiane + mrożone owoce + szpinak

Oboje moich dzieci regularnie je płatki na śniadanie, więc mamy też trochę zapasów. Moimi ulubionymi płatkami zawsze były "Barbara's Puffins" i "Barbara's Multigrain Spoonfuls", ponieważ spełniają one osobiste kryteria, których używam przy zakupie płatków: Około 5 gramów cukru lub mniej i co najmniej 3-5 gramów błonnika na porcję. (Oba też zdały egzamin u dzieci w naszym domu).

Doceniam również to, że płatki śniadaniowe Barbary są produkowane z prostych składników, w tym z pełnych ziaren, takich jak pełnoziarnisty owies i pełnoziarnista pszenica. I żaden z ich produktów nie zawiera sztucznych kolorów, aromatów, słodzików ani konserwantów.

Skorzystaj z poniższych linków, aby otrzymać swoją kopię materiałów do druku. Jedna wersja ma wstępnie wydrukowane przykłady w każdej kategorii, druga jest pusta, więc możesz ją wypełnić produktami, które przechowujesz w domu. Obie wersje mają miejsce na zapisanie przez Ciebie i Twoje dziecko pomysłów na zdrowe posiłki z wykorzystaniem produktów z każdej kategorii.

Pobierz drukowaną wersję!

Chcesz otrzymać pustą kopię, abyś mogła wpisać własne propozycje śniadań? Naciśnij poniższy przycisk.

Pobierz czystą kopię
You might also like: 30 Back To School Breakfasts

Pobierz jedną lub obie i wydrukuj je, aby powiesić na drzwiach spiżarni lub na lodówce, aby Twoje dzieci mogły zdobyć niezależność "bwe-fisk". A Ty możesz spać po 6!

Pobierz ten darmowy druk śniadaniowy dla dzieci (aby mogły zrobić swoje własne zdrowe śniadanie!

Click To Tweet

Autor