Utrzymanie nawodnienia dzięki wodzie


Popularne cateringi dietetyczne

DietBox 74 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę
Cuisinable 14 opinii zadowolonych klientów Zamów dietę
Przełom w odżywianiu 143 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę

Bardzo ważnym czynnikiem prowadzącym do dobrego zdrowia i samopoczucia fizycznego jest spożywanie odpowiedniej ilości wody i innych płynów w ciągu dnia. Brak wody prowadzi do odwodnienia, powodując zmęczenie, skurcze i zmniejsza naszą zdolność do funkcjonowania fizycznego. Nawet jeśli nie jesteśmy aktywni fizycznie, nasz organizm codziennie traci wodę przez płuca, skórę i mocz - i jeśli te straty nie zostaną uzupełnione, może to doprowadzić do odwodnienia.

Woda powinna być przyjmowana w odpowiednich ilościach, a inne napoje powinny być spożywane z umiarem.

Dlaczego potrzebujesz wody?

- Woda, stanowi 70% masy naszego ciała, jest głównym składnikiem ludzkiego organizmu.

- Woda odgrywa kluczową rolę w transporcie składników odżywczych, eliminacji odpadów z organizmu i regulacji temperatury ciała.

- Jest składnikiem krwi i innych ważnych płynów ustrojowych.

- Woda działa jako smar w różnych częściach ciała, zwłaszcza w stawach, co ułatwia ruchy i minimalizuje zużycie chrząstek i kości.

- Ciało traci wodę przez pot, mocz. Ta strata musi być stale uzupełniana czystą i pitną wodą.

Ile wody potrzebujesz?

Normalny, zdrowy człowiek powinien wypijać około 8 szklanek (2 litry) wody dziennie. Podczas upałów i intensywnego wysiłku fizycznego zapotrzebowanie to wzrasta, ponieważ znaczna ilość wody jest tracona wraz z potem.

Kiedy woda jest uważana za bezpieczną?

Woda, którą pijemy, powinna być bezpieczna i zdrowa, tzn. powinna być wolna od czynników chorobotwórczych, takich jak bakterie, wirusy, pasożyty itp. oraz szkodliwych substancji chemicznych, takich jak pestycydy, odpady przemysłowe, metale ciężkie, azotany, arsen i nadmiar fluorków. Fluoroza, choroba powodująca deformacje kości i problemy z zębami, jest skutkiem długotrwałego picia wody zawierającej nadmiar fluoru. Ogólnie rzecz biorąc, za bezpieczne uznaje się stężenie 0,5 do 0,8 mg fluoru na litr wody pitnej.

W jaki sposób woda jest bezpieczna do picia?

Zalecaną metodą oczyszczania wody jest jej gotowanie przez 10-15 minut, ponieważ zabija to wszystkie organizmy chorobotwórcze, a także usuwa twardość tymczasową. Nie usunie to jednak innych zanieczyszczeń chemicznych. Do tego celu można użyć tabletek zawierających chlor. 0,5 grama chloru może zdezynfekować 20 litrów wody. Oprócz tego istnieje wiele nowoczesnych gadżetów dostępnych na rynku, które twierdzą, że zapewniają bezpieczną i zdrową wodę. Jednak ich skuteczność może się różnić.

Wskazówki, jak zapewnić sobie nawodnienie organizmu

Picie wody, gdy jesteś spragniony nie wystarczy, musisz ją pić przez cały dzień. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc:

- Miej wodę pod ręką, zawsze noś przy sobie butelkę lub trzymaj ją gdzieś w pobliżu.

- Jeśli nie lubisz smaku zwykłej wody, dodaj do niej wyciśniętą limonkę.

- Postaraj się, aby do każdego posiłku zamiast coli pić mleko z masłem, lassi lub wodę.

- Upewnij się, że w Twojej lodówce zawsze jest zapas butelek z wodą, tak abyś Ty i Twoja rodzina mogli po prostu wziąć jedną z nich wychodząc z domu.

Woda, przysłowiowe źródło życia, jest bardzo ważnym składnikiem naszego organizmu. Upewnij się, że uzupełniasz wszystkie straty wody pijąc jej odpowiednie ilości każdego dnia.

Bądź zdrowy. Bądź szczęśliwy.


Popularne diety pudełkowe

Standard Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Odchudzająca Jest to typowa, deficytowa pudełkowa dieta redukcyjna, której celem jest zgubienie zbędnych kilogramów oraz zmniejszenie obwodów w kluczowych miejscach ciała w krótkim czasie. Zamów dietę
Sport Dieta pudełkowa dla sportowców to w pełni zbilansowany zestaw 5 lub 6 posiłków, uwzględniający zwiększone zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko oraz węglowodany złożone. Zamów dietę
Wegetariańska Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Bezglutenowa Jest to specjalna dieta lecznicza dla osób cierpiących na choroby i dolegliwości glutenozależne, tj. celiakia, alergia, bądź nietolerancja na gluten. Zamów dietę
Bez laktory Jest formą leczenia dla osób, których organizm nie trawi zawartego w mleku cukru, czyli laktozy. Zamów dietę

Autor