10 zaskakujących produktów zawierających sztuczne substancje słodzące

Jeśli starasz się jeść mniej cukru, ale chcesz uniknąć sztucznych składników, trzymaj się z dala od tych produktów zawierających sztuczne słodziki - możesz być zaskoczony, gdzie ukryte są fałszywe słodziki!

Czy nie byłoby miło, gdyby producenci żywności zmniejszyli ilość cukru w swoich produktach poprzez uczynienie ich mniej słodkimi - zamiast wrzucać sztuczne słodziki? Czy to zbyt wiele, by o to prosić?

Wydaje się, że tak. Ponieważ te sztucznie słodzone produkty są wszędzie w sklepach, od chleba i napojów śniadaniowych po jogurt i płatki owsiane. W niektórych przypadkach obecność sztucznych słodzików jest zaznaczona z przodu opakowania - ale w wielu innych trzeba naprawdę czytać drobny druk na liście składników.

Jako dietetyk, rozumiem, że sztuczne słodziki mogą być pomocne dla niektórych osób. Ja osobiście nie używam ich - nie tylko dlatego, że nie lubię ich smaku, ale także dlatego, że z zasady staram się ograniczać sztuczne składniki, kiedy tylko mogę.

You might also like: Czy sztuczne barwniki spożywcze są bezpieczne dla dzieci?

Jeśli czujesz się podobnie, oto 10 produktów zawierających sztuczne słodziki, na które powinieneś uważać:

CHLEB:

Niektóre chleby mogą mieć prawie łyżeczkę dodanego cukru na kromkę, więc chleb o niskiej zawartości cukru lub bez cukru byłby świetny, prawda? Niestety, ten zawiera sukralozę.

OWOCE Z PUSZKI:

"Bez dodatku cukru" sprawia, że brzmi to tak, jakby były tam same owoce, ale brzoskwinie są w rzeczywistości słodzone sukralozą.

SYRUP CHOCOLATE:

Jest oznaczony jako "50% mniej cukru" niż zwykły syrop Hershey's, ale to dlatego, że zawierają one sztuczny słodzik o nazwie acesulfam potasu.

NAPÓJ ŚNIADANIOWY:

Ten napój Carnation jest oznaczony jako "80% mniej cukrów", ponieważ jest słodzony sukralozą. (Zawiera on również inulinę, która może powodować gazy i wzdęcia u niektórych osób - przeczytaj "Czy ten składnik powoduje gazy?").

SUSZONEOWOCE:

Suszona żurawina zazwyczaj zawiera dużo dodanego cukru. Ta ma go o 50% mniej - ponieważ użyto w niej sukralozy. Cue smutny puzon.

Płatki owsiane:

Natychmiastowe, aromatyzowane płatki owsiane to kolejny produkt, który może być ciężki na dodanym cukrze. Czy nie byłoby cudownie mieć natychmiastową, lekko słodzoną wersję? Ten jest rzeczywiście "niższy cukier" - ponieważ dodali sukralozę.

JOGURT:

Ten napój jogurtowy jest oznaczony "bez dodatku cukru-pretty słodkie, prawda?" Jasne, że jest słodki - bo jest zrobiony z dwoma sztucznymi słodzikami.

HOT COCOA:

To kakao Swiss Miss "Sensible Sweets" może być zrobione z prawdziwego mleka, ale używają dwóch sztucznych substancji słodzących (i sztucznych aromatów).

NAPOJE SPORTOWE:

Nie jestem fanką napojów sportowych dla dzieci, zwłaszcza takich, które używają dwóch rodzajów sztucznych słodzików!

SOK:

"Bez dodatku cukru" może wydawać się, że sok jest owocowy, ale zawiera też dwa sztuczne słodziki.

Czy zauważyliście podczas zakupów jakieś produkty sztucznie słodzone o "niższej zawartości cukru"?

10 zaskakujących produktów, które zawierają sztuczne słodziki

Click To Tweet

Autor