Co to jest wołowina z trawy? Oto fakty, które powinieneś znać.

Zastanawiasz się, czy wołowina karmiona trawą jest zdrowsza od zwykłej wołowiny? Nie wiesz, jak czytać etykiety? Zapoznaj się z faktami!

Zeszłego lata zostałem zaproszony do odwiedzenia farmy bydła i zakładu paszowego z Ohio Beef Council. Będę szczery: Moja pierwsza reakcja brzmiała: Dlaczego, u licha, miałbym chcieć odwiedzić paszarnię?

Potem szybko sprawdziłem samego siebie. Jako ktoś, kto kupuje, gotuje i je wołowinę, powinienem sam zobaczyć, skąd pochodzi moje jedzenie. A jako dietetyk i bloger, który ma wiele pytań od ludzi na temat tego, jakie jedzenie kupować (w tym mięso), to ma sens dla mnie, aby znać fakty.

Więc poszedłem do feedlot. I okazało się, że niektóre rzeczy, które myślałem, że wiem o bydle i wołowiny były błędne, zwłaszcza jeśli chodzi o trawiastej wołowiny. Trawiasta wołowina jest czymś, co kupiłem w przeszłości od lokalnych rolników luzem. Nadal lubię kupować mięso luzem i nadal lubię smak trawiastej wołowiny. Ale okazuje się, że niektóre z moich myśli na ten temat było trochę czarno-białe.

You might also like: All About Buying Meat In Bulk

Po wizycie spędziłem długi czas na telefonie z dr Francisem Fluharty, profesorem na Wydziale Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Stanowego w Ohio, aby porozmawiać więcej na ten temat. Ten wpis nie jest przez nikogo sponsorowany i nie zapłacono mi za jego napisanie. Chciałem tylko podzielić się tym, czego się dowiedziałem, abyście kupując i jedząc wołowinę, mogli być lepiej poinformowani przy podejmowaniu decyzji.

Co powinieneś wiedzieć o wołowinie z trawy

Fakt: Wszystkie krowy jedzą trawę.

Filmy dokumentalne takie jak "Food, Inc." sprawiają wrażenie, że niektóre krowy spędzają całe życie w zagrodzie jedząc ziarno. Czytałem również artykuły w sieci, które porównują bydło karmione trawą do "bydła hodowanego w halach paszowych". Ale przez pierwsze siedem miesięcy życia wszystkie sztuki bydła są "krowami karmionymi trawą". Pasą się na trawie, piją mleko matki i spędzają dużo czasu na pastwisku (powyższe zdjęcie zrobiłem na konwencjonalnej farmie bydła w Ohio). Dopiero gdy zostaną przeniesione z pastwiska do karmnika, są karmione dietą o wyższej zawartości ziarna (około 65-70 procent kukurydzy, ale nadal zawiera trochę siana i innych pasz) przez ostatnie 6-8 miesięcy ich życia.

Fakt: "Wołowina karmiona trawą" to nie to samo, co "wołowina wykańczana trawą".

Wszystkie sztuki bydła jedzą trawę. Jeśli chcesz kupić wołowinę karmioną trawą z bydła, które spędziło całe swoje życie jedząc tylko trawę, upewnij się, że dostajesz 100% wołowiny karmionej trawą, czasami nazywanej "wołowiną gotową z trawy".

Fakt: "Trawa karmiona" to nie to samo, co wołowina ekologiczna.

W przeciwieństwie do konwencjonalnie hodowanego bydła, 100% bydło karmione trawą musi mieć dostęp do pastwisk przez całe życie i być karmione tylko pastwiskami i paszami (bez zbóż). Podobnie jak w przypadku hodowli konwencjonalnej, nie ma ograniczeń w stosowaniu pestycydów w gospodarstwie ani antybiotyków. Podobnie, wołowina oznaczona jako "organiczna" może pochodzić od bydła, które również było karmione zbożem. Jeśli chcesz prawdziwie organicznego, w 100% karmionego trawą mięsa, musisz szukać tych dwóch etykiet.

Fakt: 100% wołowiny karmionej trawą jest trudne do wyprodukowania dla wielu rolników.

Tutaj w Ohio, rolnicy potrzebują 1-2 akrów na każdą parę krów i cieląt, które mają. W innych miejscach - w niektórych bardzo suchych rejonach południowego zachodu - ten wymóg powierzchniowy wzrasta do 25 akrów. Podczas gdy bydło, które jest również karmione zbożem, trafia na rynek już po 13-15 miesiącach życia, bydło karmione wyłącznie trawą potrzebuje 20-24 miesięcy, aby być gotowe, co skutkuje mniejszą masą bydła i mniejszą ilością mięsa na zwierzę. Wymaga to ogromnej ilości ziemi i czasu, co dla wielu rolników jest niewykonalne. A w klimatach, w których występują ostre zimy (jak w Ohio), niemożliwe jest, aby krowy pasły się na zewnątrz przez cały rok.

Fakt: Wołowina karmiona trawą niekoniecznie musi być zdrowsza.

Czy wołowina z trawy jest zdrowsza od zwykłej wołowiny? Często mówi się, że jest ona bogatsza w zdrowe tłuszcze. To prawda, że bydło hodowane wyłącznie na trawie produkuje mięso o wyższej zawartości CLA (sprzężony kwas linolowy), tłuszczu, który został przebadany pod kątem możliwych korzyści dla zdrowia serca. Jednak CLA znajduje się przede wszystkim w tłuszczu, który wielu ludzi odcina. CLA znajduje się również w tłuszczu, który jest marmurkowy w całej wołowinie, ale wołowina karmiona trawą ma tendencję do bycia chudszą, z mniejszą ilością marmurku niż konwencjonalna wołowina.

Fakt: "Food Inc." nie reprezentuje wszystkich gospodarstw.

Jak większość ludzi, obejrzałem film "Food Inc." i byłem przerażony tym, co zobaczyłem. Ale od tego czasu miałem okazję odwiedzić kilka różnych rodzajów gospodarstw (zarówno organicznych, jak i konwencjonalnych) i poznać ludzi, którzy je prowadzą. Mogłem również szczerze porozmawiać z rolnikami, którzy są zasmuceni sposobem, w jaki zostali przedstawieni w tym filmie i innych. W każdej branży zawsze znajdą się złe jabłka, ale rolnicy, z którymi rozmawiałam, troszczą się o swoje zwierzęta i chcą dostarczać konsumentom dobrą żywność. Poznaj więcej faktów: What Is a Factory Farm?

Dolna linia wołowiny z trawy

Jeśli kupujesz wołowinę, kupuj taką, na jaką cię stać i która smakuje ci najlepiej (wołowina karmiona trawą ma nieco inny smak, choć ja lubię oba). Jeśli szukasz 100% wołowiny z trawy lub wołowiny organicznej, czytaj uważnie etykiety.

Autor