Jak wybrać catering dietetyczny?

Do niedawna catering dietetyczny był raczej zarezerwowany dla celebrytów. Teraz coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego typu usług. W większości są to osoby, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia i zadbać o szczupłą sylwetkę. Przygotowanie dobrze zbilansowanych posiłków na cały dzień to nie lada wyzwanie. Z jednej strony wymaga znajomości zawartości składników odżywczych we wszystkich produktach, z drugiej jest to zdecydowanie czasochłonny proces. Nie każdy ma czas na spędzenie kilku godzin w kuchni. Dlatego decyzja o zakupie diety pudełkowej jest czasem najbardziej rozsądnym rozwiązaniem. Przed wyborem odpowiedniej firmy dobrze jest zrozumieć, jak powinien wyglądać catering.

Co to jest catering dietetyczny?

Popularny catering dietetyczny to nic innego jak odpowiednio skomponowane posiłki na cały dzień, które codziennie rano dostarczane są pod drzwi naszego mieszkania. Za kilkadziesiąt złotych dostaje 5 dań zapakowanych w specjalne pojemniki. Dobierane są pod względem kaloryczności, uwzględniają ewentualne nietolerancje pokarmowe, a czasem nawet preferencje żywieniowe klienta. Do najczęściej oferowanych opcji należą diety:

• 1000 kalorii

• 1200 kalorii

• 1500 kalorii

• 2500 kalorii

• wegetariańska

• wegańska

Profesjonalne firmy cateringowe oferują swoim klientom indywidualnie dobrane menu, dobór preferowanych składników, np. dietę bogatą w ryby i owoce morza.

Catering dietetyczny - który będzie najlepszy?

Jeśli doszliśmy do wniosku, że chcemy wypróbować dietę pudełkową na własnej skórze, powinniśmy przeprowadzić dobre badania, ponieważ niektóre firmy niekoniecznie oferują nam produkty warte ceny, jaką za nie płacimy. Na co więc zwrócić uwagę szukając idealnego cateringu dietetycznego? Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia firmy online. Przeczytaj opinie na forach lub w mediach społecznościowych. To pierwszy krok, który pomoże ci odrzucić firmy, które nie są warte twojej uwagi.

Dowiedz się, jak ustawione jest menu. Każda dobra firma powinna w tym celu zatrudnić dietetyka. Ponadto, jeśli chcesz skorzystać z danego cateringu, dietetyk powinien przeprowadzić z tobą odpowiednią rozmowę, podczas której ustalisz, jakie konkretne rezultaty chcesz osiągnąć. Powinien zadać pytania o to, jaki tryb życia prowadzisz, czy planujesz wprowadzić regularne ćwiczenia na siłowni itp. Podczas rozmowy nie zapomnij poinformować dietetyka o wszelkich alergiach pokarmowych, jest to bardzo ważne przy ustalaniu menu.

Zobacz także interesującą cię stronę cateringu dietetycznego. Zwróć uwagę, czy istnieje przykładowe menu dla każdej z proponowanych diet. Bardzo ważne jest, abyś sam zdecydował, czy oferowane przez firmę posiłki będą odpowiadały twoim indywidualnym oczekiwaniom. Pamiętaj też, że potrawy powinny być urozmaicone. Jedzenie tego samego dania non stop na pewno nie sprawi, że będziesz szczęśliwy, pełen energii i gotowy do treningu.

Strona internetowa powinna również zawierać informacje o tym, skąd firma pobiera składniki. Idealnie byłoby, gdyby byli to lokalni dostawcy - mali hodowcy i gospodarstwa ekologiczne. W takim przypadku możemy być pewni, że otrzymane przez nas posiłki będą zdrowe i niespryskane. Z drugiej strony niewielka odległość sprawi, że produkty na pewno będą świeże. Warto też sprawdzić, czy catering dietetyczny stawia na produkty sezonowe.

Wybierając dietę pudełkową, warto wybrać firmę z twojej okolicy. Zamawiając catering z innego miasta, często musimy liczyć się z tym, że kurier zostawi posiłki na kilka dni. Co prawda każdy z nich jest pakowany próżniowo, ale nie oszukujmy się, że po dwóch dniach jedzenie nie jest już tak świeże. Dodajmy, że potrawy pakowane są zwykle wieczorem przed dostawą, więc między przygotowaniem dania a momentem jego spożycia upływa bardzo dużo czasu.

Autor
Komentarze (0)
Zostaw komentarz